В Україні тільки зовсім недавно почалося розгортання мережі 3G, коли інші розвинені країни вже досить активно переходять на технологію LTE (Long Term Evolution), що відноситься до 4G – зв'язку четвертої генерації. По суті, це логічний етап у розвитку зв'язку, який Україна зробить вже в цьому році.

 

Які несподіванки нам піднесе нова мережа?

     На думку багатьох експертів, найголовнішою перевагою 4G є прекрасна швидкість передачі даних. Але варто уточнити, що особливої різниці 3G від 4G спочатку не помітити, головною особливістю другої є ємність мережі, можливість гарантії передачі даних більшій кількості користувачів на більшій території за меншу плату. Така мережа – ідеальний помічник в діловому житті. Важливу роль відіграє електронна торгівля, адже швидкий інтернет полегшує доступ користувачів до торгівлі і замовленням будь-яких послуг. Комунікації між виробниками, продавцями і клієнтами в майбутньому планують зробити абсолютно персоналізованими. Це буде означати, що будь-яка реклама буде адресована виключно вам, і буде ідеалізована під ваші особисті переваги.

     Ще одною досить значною перевагою 4G є те, що для такого підключення використовується вже існуюча інфраструктура оператора. Такий стандарт використовує різні частоти, але тим не менш функціонує на основі різних вже існуючих мереж, фактично можна вважати, що нова мережа – це просто поліпшена версія старої.

     Фахівці у даній сфері з упевненістю стверджують, що 4G буде грати роль споживчого стандарту мобільного зв'язку, аргументуючи слова виділенням основних його плюсів:

- висока продуктивність, пропускні властивості;

- простота у підключенні та користуванні;

- мінімальні труднощі передачі даних;

- широкий інтервал в кінцевих пристроїв.

     Властивості технології 4G - швидкість передачі матеріалів до 326 Мбіт/с на завантаження і до 172 Мбіт/с на віддачу. Але все ж швидкість і якість даної мережі все-таки більше буде враховуватися місцезнаходження користувача і відповідно загальне навантаження.

 

 4G і Україна. Стадія готовності.

     Перший крок до підготовки використання 4G в Україні був здійснений ще в 2015 році у вигляді підписання указу Президента України "Про забезпечення умов для впровадження 4G". Наступним значним зрушенням у цьому напрямі стало рішення комісії НКРЗИ про видачу ліцензії для використання частот в деяких областях, але з часом список яких збільшаться. Тепер, на думку експертів, має відбудеться тендер, і тільки після нього помалу буде функціонувати мережа 4G (спочатку звичайно у великих містах, а згодом і в районах). Але все ж кілька нюансів залишаються невирішеними:

- частотні діапазони для розвитку такої мережі стандарту виділено два діапазони - 2600 МГц і 1800 МГц. В Європі популярні 1800 МГц. Але в нашому випадку для ефективної побудови необхідно використовувати обидва діапазону, і тендер проводити також за ним обом);

- рефармінг частот (вільних в необхідному діапазоні в Україні немає, тому передбачається тимчасова здача операторів своїх частот державі, яка після їх перерозподілить. В такому випадку всім операторам потрібні гарантії, що їх частина до них повернеться);

- фінанси на радіочастотний спектр;

- зміни в законодавстві.

     При вирішенні даних питань буде відкрита дорога для 4G в Україні. Безліч компаній готові інвестувати програму даної мережі і готові допомогти втілити плани в життя, ставши повноцінним учасником єдиного цифрового ринку в Європі. Залишилося тільки щоб держава завершила свою частину роботи, і тоді всі користувачі зможуть повною мірою оцінити і вивчити передову мережу сучасності.

 
Автор: Володимир