У користувачів мобільних пристроїв на операційних системах Android і iOS періодично трапляються запеклі суперечки з приводу того, яка з них краще. Одне з питань полягає в тому, які пристрої працюють краще в плані сили стільникового сигналу. Відповісти на це питання непросто, оскільки багато що залежить від оператора мобільного зв'язку, модему всередині смартфона і відстані до стільникового вишки. Можна бачити вишку своїми очима і при цьому не зловити сигнал, якщо антена спрямована в інший бік.

Компанія Ookla взяла на себе задачу порівняти продуктивність пристроїв на Android і iOS в різних регіонах світу. Середня продуктивність між двома платформами може сильно відрізнятися.
Дані по кожній країні бралися щонайменше від 670 пристроїв на Android і iOS в січні 2018 року. У деяких країнах, таких як США і Канади, результати двох платформ схожі: 46,56 Мбіт / с для Android в Канаді проти 45,4 Мбіт / с для iOS. У США у Android результат склав 29,26 Мбіт / с проти 27,27 Мбіт / с у iOS.

Дослідники встановили, що Android перевершує систему Apple в 25 країнах. В Іраку та Південній Африці Android лідирує на 24,9% і 23,9%. У Монголії перевага платформа Google становить 19%, в Гонконзі 17,2%, в Кувейті 12,8%.
iOS лідирує в більшій кількості країн і з великим відривом. У 60 країнах вхідна швидкість з'єднання на iOS більш ніж на 10% перевершує Android. У Таїланді різниця становить 60,5%, в Нігерії 51,7%, в Кенії 43,4%, в Бангладеш 41,5%, в Японії 38,3%.

У цій статистиці можна помітити величезну різницю в кількості моделей на двох платформах. iPhone 7 є найбільш поширеним апаратом Apple, а всього дані взяті у 28 моделей iPhone в 72 країнах. Що стосується Android, розглядалися тисячу дев'ятсот вісімдесят три моделі. У різних країнах лідери були різні. В Ісландії найпопулярнішим пристроєм виявився Samsung Galaxy S8 +, в Фінляндії OnePlus 3T, на другому місці Honor 8.
Якщо ви багато подорожуєте, дана інформація може допомогти зробити вибір, який смартфон брати з собою в дорогу.

Фотографія автора

Автор статті: Олег Іщанчин

Дата публікації: 19 лютого 2018 року