Зміст

  1. Як реалізовано захист від небезпечних програм в Google Play?
  2. Переваги та недоліки встановлення антивірусних програм
  3. Думка експерта про антивірусне забезпечення для Android
  4. 4 поради для тих, хто не користується антивірусом
  5. ТОП 7 антивірусів для теефонів

 

Власники ґаджетів на базі операційної системи Android часто ставлять собі питання: чи потрібен антивірус для смартфонів чи планшетів? Статистика стверджує, що рівень розповсюдження зловмисних програм досягає неймовірних висот і будь – який пристрій Android піддається небезпеці. З цього приводу існує велика кількість думок.

Сучасні вірусні програми створюються для банальної крадіжки грошей власників пристроїв Android.

Найпоширеніші прийоми, які використовують шахраї для власної вигоди, це:

  • блокування особистої інформації з метою вимагання грошей;
  • різноманітні махінації з рекламою;
  • відправлення смс- повідомлення на платні номери;
  • заволодіння одноразовими паролями для доступу до банківських рахунків.

Найбільш небезпечні програми атакують банківські, поштові та фінансові додатки для викрадення логінів та паролів. В більшості випадків вірус заносить сам власник смартфону чи планшету і вразливість системи тут не до чого.

Як реалізовано захист від небезпечних програм в Google Play?         

Операційна система Android самостійно перевіряє пристрій на наявність шкідливого програмного забезпечення. Операційна система Android не мала антивірусних функцій до версій 4.2, все було реалізовано в Google Play. Додатки та ігри, які завантажувались з інших джерел, крім Google Play, наражали на великий ризик збереження даних.

  • Перевірка на віруси в Google Play. Перед розміщенням додатку на Google Play система безпеки перевіряє його на наявність вірусів і шкідливого програмного забезпечення.
  • Google Play видаляє додатки віддалено. У разі встановлення додатку, який з часом виявився шкідливим, система видаляє його з смартфону дистанційно.
  • Починаючи з Android 4.2, операційна система автоматично перевіряє додатки. Якщо система виявляє небезпечне програмне забезпечення, то виводить запит на перевірку сторонніх застосунків, що допоможе захистити ґаджет і збереження даних.
  • Операційна система Android від версії 4.2 блокує автоматичну відправку смс -повідомлень. Якщо шкідливе програмне забезпечення намагається відправити смс - повідомлення, система повідомляє користувача.
  • Система дозволів Android створює обмеження для створення програм - шпигунів, вірусів. При встановленні будь - якого додатку на смартфон можна побачити всі дозволи, які вимагає програма.

антивірус для Android

Переваги та недоліки встановлення антивірусних програм

Переваги встановлення антивірусних програм більш ніж очевидні. Встановивши необхідний додаток, ви отримуєте захист від різного виду загроз. Вірусні програми постійно вдосконалюються, щоб вкрасти цінну інформацію та данні, які зберігаються на пристрої. Маючи в наявності антивірус, ви можете впевнено качати додатки з будь - яких джерел. Антивірус відразу виявить програму, яка може нести потенційну загрозу. 

Більшість програм захисту проти вірусів мають додаткові функції:

  • очищення смартфонів від інформаційного сміття;
  • очищення тимчасових файлів, кеша.

Можна стверджувати, що функціонал антивірусної програми виходить за межі звичайного додатку проти шкідливих програм. Необхідність встановлення такого програмного забезпечення залежить від того на скільки прискіпливо ви ставитесь до питань безпеки.

Недоліки встановлення антивірусних програм зазвичай такі:

  1. висока вартість (якщо не брати до уваги безкоштовні додатки);
  2. постійна робота (додаток знаходиться в режимі очікування і відбирає не менш, ніж 50 МБ оперативної пам’яті). Власникам смартфонів з оперативною пам’яттю менш ніж 1 ГБ, треба замислитись чи варто встановлювати такий додаток, оскільки інтерфейс і інші додатки можуть працювати нестабільно;
  3. антивіруси можуть оголошувати помилкову тривогу, яка відволікає від роботи.

Думка експерта про антивірусне забезпечення для Android

Провідний програміст відділу безпеки Android Адріан Людвіг висловився, щодо захисту Android -пристроїв шляхом встановлення антивірусних програм. Він вважає, що більша частина таких програм не приносить користі для користувачів. Андріан відмітив: “ризик того, що користувач завантажить потенційно небезпечне програмне забезпечення з каталогу Google Play, - перебільшено.”

Програміст, також, прокоментував звіти антивірусних компаній про безліч вірусів і шкідливих додатків для операційної системи Android. Він звинувати їх в помилковому представлені статистичних даних. Створюється ілюзія небезпеки, що покращує продажі продукту.

З думкою Людвіга не погодилась велика кількість компаній - розробників антивірусного забезпечення, та виразила стурбованість недбайливим ставленням Google до безпеки користувачів Android.

антивірус для Android

4 поради для тих, хто не користується антивірусом

Найчастіше віруси та шкідливі додатки потрапляють з різних джерел, де користувачі завантажують платні додатки або ігри безкоштовно.

Якщо ви все ж таки відмовились від додаткової безпеки, щоб знизити навантаження на процесор, оперативну пам’ять, дотримуйтесь наступних порад:

  1. завантажуйте додатки та ігри виключно з перевірених джерел;
  2. налаштуйте заборону встановлення додатків з невідомих джерел (в налаштуваннях безпеки смартфону); 
  3. відмініть процес встановлення, якщо програма вимагає доступ до смс - повідомлень і контактів;
  4. не завантажуйте оновлень з інтернету, які пропонують прискорити роботу браузера, телефону - це вірус.

Якщо ви користується програмним забезпеченням з неперевірених джерел, то встановлення антивірусу буде виправданим. Тому пропонуємо вам звернути увагу на добірку популярного безкоштовного і платного антивірусного забезпечення.

ТОП 7 антивірусів для теефонів

антивірус для Android

Рейтинг складався на основі оцінок користувачів в Google Play Маркет. Оцінки представлених антивірусних програм варіюються від 4,5 балів і вище. Якщо ви приймете рішення встановити антивірусне програмне забезпечення, скористайтесь представленим рейтингом. Оберіть захист, який буде відповідати вашим вимогам:

Dr. Web Light

Класичний пакет антивірусного програмного забезпечення: безкоштовний та платний. Безкоштовною версією пропонується користуватись 14 днів. За бажанням власник смартфону може обрати поміж трьох версій, з різними компонентами захисту.

CM Security

Cheetah Mobile пропонує наступний функціонал: прискорення телефону, очищення інформаційного сміття та антивірусне забезпечення в одному додатку.

Mobile Security Eset Nord 32

Безкоштовна версія - 30 днів, після закінчення терміну можна продовжити користуватись базовим захистом, або купити преміум версію з додатковими функціями.

Avast Mobile Security

Програма має антивірусні та антишпигунські функції, також реалізовано функції фільтрації дзвінків, моніторингу мережі та створення резервних копій. Доступна як безкоштовна, так і платна версії антивірусу.

360 Mobile Security

Дана антивірусна програма не лише захищає смартфон від вірусів, але й блокує небажані вхідні дзвінки, смс - повідомлення, шукає непотрібне інформаційне сміття, прискорює пам'ять і збільшує час автономної роботи.

AVG Antivirus Free

Програма має стандартний набір функцій захисту від вірусів, антишпигунський функціонал, менеджер завдань та функціонал для управління живленням.

Kaspersky Internet Security для Android

Захист від вірусів, шпигунських та троянських програм. Присутній додатковий функціонал: захист особистих даних, фільтр небезпечних посилань і сайтів.

Фотографія автора

Автор статті: Олег Іщанчин

Дата публікації: 24 листопада 2017 року