Кожен день ви напевно використовуєте товари відомих брендів: мобільні телефони, комп'ютери, аксесуари до них та іншу техніку.

     Компанії, виводячи свою продукцію на міжнародний ринок, проводять велику кількість досліджень, щоб максимально адаптувати продукцію під іноземного споживача. Іноді трапляється, що написання або вимова назви того чи іншого бренду викликає деякі складнощі.

     У цій статті представлена підбірка назв брендів різних гаджетів і техніки, які безумовно викликають складності при вимові, або зовсім вимовляються неправильно.

Huawei

Китайська компанія Huawei відкрила своє українське представництво в далекому 1998 році, але активні офіційні продажі смартфонів і планшетів почалися лише в 2012 році. За короткий термін компанія знайшла свого споживачів. Ось тільки правильне вимова цього бренду ніяк не приживеться. Як тільки не спотворюють назву. Найчастіше чується вимова в три склади - "Ху - а-вей".

     Як би не так! У 2015 році проводилася прес - конференція та презентація нового, на той момент, смартфона і в завершенні цього заходу спеціаліст по правильній вимові пояснив, як правильно вимовляти назву бренду Huawai. Примітно, що буква Н - не вимовляється, тому Huawai буде звучати як "Ва - вей".

Хіаомі

Хіаомі - китайська компанія, яка стрімко ввійшла у трійку лідерів з продажу смартфонів у світі. В Україні існує офіційне представництво компанії. З вимовою назви цього бренда виникають не просто проблеми, а цілі анекдоти. Від власників можна почути: "Сяоми", "Ксіаомі", "Зиаоми". Давайте разом з віце-президентом компанії Хьюго Барром правильно вимовив назву : "Шаоми".

MiUi

Розповімо про правильну вимову прошивки MiUi для смартфонів на основі OC Android. Це продукт з унікальним інтерфейсом, який вражає своїм дизайном і простотою. У продажу смартфони з оболонкою MiUi не тільки компанії - розробника Хіаомі, але й інших сучасних виробників: HTC, Samsung, Huawei, Motorola та інші. Помилково вимовляють - "Мі - уі", "Травень - уі". Вимова назви досить легке і правильно буде сказати "Мі-ю-ай", а не "Ми - уі", або ж "Травень - уі".

Asus

Продовжуючи тему китайських брендів, не варто забувати про компанії Asus. Ви здивовані? Всю споживчу життя ви вимовляєте "Асус", з наголосом на букву "а"? Як би не так, правильніше сказати "Эйзус", з наголосом на "у". В Америці вимова викликає багато комічного, тому що іноді назва вимовляють як "asses", що співзвучно зі словом, яким називають "п'яту точку". Asus з цього приводу не переймається, в свій час була випущена самоироничная реклама бренду, що зіграло на руку компанії.

Mac OS X

Техніка Apple має багато фанатів, але і вони можуть не знати, як правильно вимовляється назва операційної системи компанії. "Х" - це не буква, як багато хто припускає, і відповідно, неправильно вимовляють - "Мак оес ікс". Це римська цифра - десять (англ. "ten" - "тен"). У результаті виходить - "Мек про-ес тен".

     В 2016 році операційна система Apple перейменована в macOS, що звичайно ж не дозволить робити помилки при вимові.

Sennheiser

Зараз мало хто знає, що популярний німецький виробник навушників на зорі свого існування називався Labor W. Першою продукцією компанії були вольтметри, а не аудіотехніка. Після ребрендингу в 1958 році компанія отримала звичну для всіх назву - "Sennheiser". Найчастіше можна почути варіант "Сенхайсер", але як ви встигли зрозуміти, що це неправильно. Як не дивно, назва компанії - це прізвище засновника Йосипа Зенхайрера. Робимо висновки і вимовляємо "Зен - хай - зэр".

ZyXel

ZyXel - азіатський виробник мережевого устаткування, такого як модеми, маршрутизатори та комунікатори. Як тільки не спотворюють назва - "Зюксель", "Зухель", "Зуксель". Насправді все дуже просто і логічно - "Зайксел", з наголосом на перший склад.

Samsung

Південнокорейська корпорація - виробник електроніки Samsung має довгу історію. Ви здивуєтеся, якщо дізнаєтеся, що "Самсунг" - це неправильний варіант вимови. Якщо перевести "Samsung" з корейської мови, то в буквальному сенсі це означає - "три зірки", і вимовляється - "Самсон", з наголосом на першу голосну літеру

Фотографія автора

Автор статті: Олег Іщанчин

Дата публікації: 07 листопада 2016 року