Зміст

  1. Технічні характеристики маршрутизатора
  2. Відгуки про обладнання
  3. Протоколи, які підтримуються роутером
  4. Вибираємо кількість і тип LAN-портів
  5. Вай-фай шифрування і стандарти
  6. Мультичастотність DualBand 2,4 ГГц або 5 ГГц
  7. Типи антен та їх кількість
  8. Наявність USB-входу
  9. Дизайн
  10. Виробник пристрою

 

Роутер — це апарат, призначений для створення бездротової мережі в приміщенні або на обмеженій ділянці відкритого простору. Маршрутизатор повинен виправдовувати очікування користувачів по функціоналу, гарантувати високу потужність сигналу і водночас дозволяти забути про себе після разового налаштування. Додатковою перевагою є можливість створення мережі для гостей, а також обмеження доступу дітей до певних сайтів. Ціна також має значення. При виборі роутера для квартири не має сенсу доплачувати за модель, яка пропонує надшвидкий стандарт Wi-Fi. 

Якісні маршрутизатори можна недорого купити в інтернет-магазині CMA. Замовити товар пропонуємо з доставкою по Україні. Крім того, аксесуари можна забрати самостійно у Львові.

Технічні характеристики маршрутизатора

При підборі роутера ви можете натрапити на деякі труднощі. Тому спочатку необхідно визначити мету його придбання. 

Вибір Wi-Fi роутера залежить від наступних факторів:

  • призначення пристрою та умови його експлуатації;
  • швидкість передачі даних через мережу (встановлена провайдером);
  • наявність перешкод у приміщенні (стіни, меблі та інше);
  • кількість окремих пристроїв, які підключатимуться до Інтернету;
  • вартість апарату.

Необхідно заздалегідь визначитися з усіма пунктами, а потім вже вибрати конкретну модель, що відповідає вимогам.

Між собою маршрутизатори можна порівнювати за кількома критеріями:

  • пропускна спроможність бездротової мережі (максимальна швидкість передачі);
  • радіус покриття сигналу Wi-Fi;
  • кількість USB, LAN та WAN-портів;
  • підтримка необхідного стандарту вай-фай.

Кожен маршрутизатор має певну пропускну здатність. Це максимальна швидкість, яку можна отримати через пристрій за ідеальних умов. На пропускну здатність важливо звертати увагу, якщо тариф передбачає високу швидкість передачі. Роутер із меншою пропускною спроможністю уповільнює швидкість передачі даних. Так, якщо за тарифом ви оплачуєте 100 Мбіт/с, але максимум роутера 50 Мбіт/с, реальна швидкість Інтернету буде меншою за 50 Мбіт/с. Також не рекомендується вибирати маршрутизатор із пропускною спроможністю, яка дорівнює швидкості Інтернету за тарифом. Насправді дані передаватимуться повільніше.

Радіус покриття сигналу має значення, якщо ви плануєте використовувати вай-фай на великій території, наприклад, на дачній ділянці. Радіус покриття залежить від кількості антен на пристрої.

Розглянемо, як правильно підібрати маршрутизатор для квартири, приватного будинку та офісу:

  1. Власникам квартир рекомендується вибирати маршрутизатори з можливістю роботи у двох частотних діапазонах — 2,4 та 5 ГГц. Вони забезпечать хороший сигнал у квартирі на дві-три або більше кімнат. Якщо пристрій потрібний лише в одній кімнаті, можна сміливо вибирати частоту 5 ГГц. Сигнал буде стійкий, швидкий, але через стінку якість вже буде нижчою.
  2. У приватному будинку потрібний впевнений прийом сигналу, щоб доступ до мережі був на всій території ділянки. Для цього краще вибирати маршрутизатори, що працюють у частоті 2,4 ГГц. Однак, якщо будинок підключено до мережі через супутниковий зв'язок, WiMAX або мобільну мережу, ці моделі можуть не підійти. У такому випадку варто дізнатися у провайдера, як правильно вибрати хороший роутер для приватного заміського будинку або дачі, і який варіант краще відповідатиме технічним особливостям мережі в умовах вашого підключення.
  3. Якщо офісне приміщення має невелику площу, все одно не варто купувати дешеві роутери з низькою потужністю. Через велику кількість підключених пристроїв швидкість передачі даних на кожному комп'ютері буде невеликою. Зверніть увагу і на додаткові функції: апарат може бути оснащений спеціальною технологією, яка дозволяє об'єднати кілька маршрутизаторів у швидкісну та стабільну мережу Wi-Fi. Це гарне рішення для великих офісів.

Для приєднання до роутера інтернет-кабелю, телевізора, приставок та іншого обладнання потрібні порти. Вони відрізняються роз'ємами — LAN, USB, WAN. У стандартному маршрутизаторі 4 LAN-порти, один WAN. Наявність USB та додаткових LAN-роз'ємів — спеціальні функції, під які потрібно шукати відповідні пристрої.

Зверніть також увагу на підтримку потрібного стандарту. Від цього залежить гранична швидкість передачі даних між маршрутизатором і підключеними пристроями.

Відгуки про обладнання

Не варто ігнорувати те, як про різні моделі відгукуються їхні власники. Відгуки часто допомагають формувати рейтинги та топдобірки продукції.

Але важливо враховувати, що кожен користувач висуває індивідуальні вимоги до продуктивності та технічних характеристик товарів. Крім того, умови, в яких використовуватиметься обладнання, можуть суттєво відрізнятися. Йдеться про кількість підключених пристроїв, площу кімнати, її планування, товщину стін і т.д.

Швидкість та кількість додаткових можливостей девайсу також впливає на відгуки. Чим швидше вай-фай роутер зможе передавати інформацію, тим краще. Однак важливо враховувати, що навіть найпотужніший маршрутизатор не зможе забезпечувати швидшу передачу даних, ніж встановив провайдер мережі.

Рекомендується відфільтрувати в пошуку варіант з параметрами, які вас цікавлять. Таким чином, з безлічі пропозицій ви зможете підібрати оптимальну за співвідношенням характеристик і ціни модель.

Якщо вам сподобалося кілька пристроїв і ви не можете визначитися з вибором, то звернутися до відгуків — чудове рішення. Особливо корисними будуть ті коментарі покупців, які розповідають про досвід використання маршрутизатором через певний час — кілька місяців, пів року або рік. Ви знатимете, чого очікувати від пристрою у майбутньому.

Якісні Wi-Fi роутери, різноманітні аксесуари для ноутбуків та ПК та інші товари доступні в інтернет-магазині CMA. Крім того, у нас діє гнучка система знижок. Якщо пристрій не працює або не відповідає очікуваній якості, ми повертаємо товар.

Далі пропонуємо вам звернути увагу на 8 головних критеріїв вибору якісного маршрутизатора.

  1. Протоколи, які підтримуються роутером

Цей критерій впливає на швидкість з'єднання, яку зможе гарантувати Wi-Fi роутер. Розібратися з тим, яке рішення краще, допоможе наступна таблиця.

Протокол

Особливості маршрутизатора

xDSL

Підключення до мережі постачальника послуг здійснюється за однією з технологій сімейства xDSL, наприклад ADSL. Максимальна швидкість передачі за стандартом ADSL2+ зсуває 24 Мбіт/с.

3G/4G

Маршрутизатори базуються на технології EVDO-ІВ та гарантують граничну швидкість 14 Мбіт/с.

Ethernet

З метою підключення до мережі використовується кручена пара. Це сучасне рішення, завдяки якому показник максимальної швидкості обміну даними становить 100 Мбіт/с (при підключенні за стандартом Fast Ethernet) і 1 Гбіт/с (при підключенні Gigabit Ethernet).

SFP

Підключення здійснюється по оптоволоконному кабелю. Забезпечується швидкість до 1 Гбіт/с.

EPON/GEPON/GPON

Маршрутизатори підключаються до мережі PON. Використовуються для підключення приватного сектора. Технологія забезпечує швидкість до 1 Гбіт/с, а 10GEPON – до 10 Гбіт/с.

DOCSIS

Wi-Fi роутери підключаються через кабель TV. Технологія EuroDOCSIS 2.0 гарантує швидкість прийому 50 Мбіт/с, а передачі – 27 Мбіт/с.

Більшість сучасних Wi-Fi роутерів універсальні. Вони сумісні з кількома протоколами. Прикладом такого апарату є DSL-2640U.

  1. Вибираємо кількість і тип LAN-портів

Від кількості LAN-портів залежить те, скільки одиниць стаціонарної техніки можна підключити безпосередньо до маршрутизатора, тобто через кабель. Оптимальний варіант — 4 LAN-порти, але в деяких компактних моделях може бути 2—3 або взагалі 1 порт. Ці роз'єми можуть здатися неактуальними, адже є альтернативне бездротове підключення. Однак не в усі системники інтегровано Wi-Fi. І якщо немає адаптера, то підключення через кабель — єдиний вихід. Крім цього, десктопні ПК, смарттелевізори, мультимедійні девайси та ігрові консолі бажано підключати саме таким способом, навіть якщо вони підтримують вай-фай. Це дозволяє знизити ймовірність того, що сигнал погіршиться, а прийом/передача даних сповільниться.

Крім числа портів необхідно враховувати їх тип, який впливає на швидкість роботи:

  1. У роутерів середнього цінового діапазону LAN порти працюють на швидкості до 100 Мбіт/с (Fast Ethernet).
  2. Найдорожчі моделі можуть мати високошвидкісні LAN-порти — до 1000 Мбіт/с (Gigabit Ethernet).

Якщо у вашій домашній мережі немає вимогливої техніки або ви не граєте у відеоігри, немає сенсу переплачувати за цю функцію.

Компанія CMA спеціалізується на продажу та ремонту комп'ютерної та мобільної техніки, акустичних систем, вебкамера та інших аксесуарів. Всі товари ми постачаємо напряму з заводу виробника.

  1. Вай-фай шифрування і стандарти

Існує три варіанти Wi-Fi шифрування. Цей критерій є дуже важливим, оскільки відповідає за збереження інформації, що передається:

  1. WPS — не вимагає пароля, тому не відрізняється високим ступенем надійності;
  2. WEP — вважається застарілим;
  3. WPA/WPA2 — застосовує AES шифрування, завдяки чому гарантується хороший захист.

Для забезпечення високого ступеня захисту можна використовувати SSID або фільтрацію MAC-адрес. Більшість вай-фай роутерів підтримують перелічені вище технології.

При виборі такого пристрою обов'язково потрібно акцентувати увагу на стандарт Wi-Fi, оскільки вони відрізняються за своєю швидкістю. Для мережі 802.11 застосовується 5 стандартів:

  • 11а — 54 Мб/с в діапазоні 5 ГГц;
  • 11b — покращена версія попереднього варіанту для підтримки 5,5 та 11 Мб/с;
  • 11g — 54 Мб/с у діапазоні 2,4 ГГц;
  • 11n — діапазон 2,4-2,5 ГГц — 150 Мб/с, діапазон 5 ГГц — максимум 600 Мб/с;
  • 11 ас — сучасний стандарт IEEE гарантує до 6,77 Гб/с для пристроїв, що мають 8 антен.

Необхідно враховувати, що нові стандарти сумісні з усіма попередніми, але швидкість дорівнюватиме тій, яку видає вай-фай роутер. Це означає, що і точка доступу зможе функціонувати тільки в такому швидкісному режимі.

  1. Мультичастотність DualBand 2,4 ГГц або 5 ГГц

Маршрутизатор здатний відправляти та отримувати дані по Wi-Fi у кількох частотах:

  1. 2,4 ГГц — одна з найпоширеніших. Вона часто перевантажується, що призводить до повільнішого функціонування. Основна перевага цієї частоти полягає в тому, що вона підтримується більшістю пристроїв.
  2. 5 ГГц — швидше рішення, яке часто застосовується провайдерами, якщо немає можливості підключити Інтернет через кабель.
  3. Існують роутери, які працюють на інших частотах, таких як 3 ГГц або 900 МГц. Але зазвичай варіанти для квартир та офісів із ними не сумісні.

Деякі апарати є мультичастотними. Вони обійдуться ваш дорожче, проте гарантуватимуть стабільніший сигнал.

  1. Типи антен та їх кількість

У сучасних моделях можна зустріти від двох до восьми антен. Вони можуть бути знімними або незнімними. Для офісу бажано вибрати знімні, тоді при необхідності ви зможете замінити їх на більш потужні. Кількість антен визначає швидкість підключення та стабільність сигналу.

Антени також можуть бути внутрішніми та зовнішніми. В останніх більший коефіцієнт посилення сигналу. Для користування Інтернетом у невеликій квартирі достатньо однієї-двох антен. Для офісу краще взяти обладнання з трьома та більше зовнішніми антенами.

  1. Наявність USB-входу

Наявність одного або декількох роз'ємів USB істотно розширює можливості девайса. USB-накопичувач забезпечить віддалений доступ до спільного сховища файлів через будь-який пристрій у мережі Wi-Fi. З його допомогою можна:

  • підключити флеш-накопичувач та 3G/4G-модем для доступу до мобільної мережі 3G/4G;
  • приєднати зовнішній вінчестер, здатний виконувати функції «хмари».

Стандарти:

  • USB 2.0;
  • USB 3.0.

Маршрутизатори з вбудованим USB за наявності інших рівних параметрів не коштують набагато дорожче за ті апарати, які не оснащені таким портом. Чи потрібний USB-порт, чи краще обійтися без нього — вирішувати вам. Але для квартири/будинку він необов'язковий, а в офісі такий роз'єм виявиться корисним.

Якщо вам потрібні зарядні пристрої для WI-FI роутерів, флешки, Bluetooth адаптери та інші аксесуари, звертайтеся в компанію CMA. На нашому сайті можна замовити надійну мобільну та комп'ютерну техніку за невисокою вартістю.

  1. Дизайн

Останнім, але важливим для багатьох критерієм вибору є зовнішній вигляд корпусу.

Класичний маршрутизатор має корпус квадратної або прямокутної форми та складається з двох панелей: передньої та задньої.

Дизайн різних моделей може значно відрізнятися, оскільки кожен виробник намагається підкреслити свою особливість. Але незалежно від можливих варіантів найчастіше на передній панелі розташовані індикатори поточного стану пристрою. А на задній розміщуються основні порти для підключення гаджетів, кабелю Інтернету та мережевого адаптера.

Є кілька рекомендацій, які допоможуть визначитися із зовнішнім виглядом корпусу:

  1. Матовий або глянсовий. На останньому варіанті помітніший пил, потертості та відбитки пальців. Матовий є більш стійким до зовнішніх дій, принаймні візуально.
  2. Прямокутний чи закруглений. Вибір залежить від розташування Wi-Fi роутера і ваших особистих уподобань.
  3. Горизонтальний чи вертикальний метод кріплення. Останнє рішення краще вибрати, якщо в будинку мало місця або є маленькі діти.
  4. Підсвічування. У різних моделей різне число індикаторів. Рівень сигналу, збої в роботі та інші зміни відображаються світлодіодами. Це дозволяє за потреби оперативно відреагувати.
  5. Кнопки для швидкого налаштування пристрою, скидання до заводських налаштувань і т. д. У деяких моделях доступні стандартні кнопки, але є й такі, дістатися яких непросто: може знадобитися щось на зразок канцелярської скріпки.

Зазвичай на нижній кришці корпусу є наклейка, де вказана IP-адреса роутера, точна назва та інша інформація. Її не потрібно здирати: інформація може виявитися корисною при зміні параметрів пристрою.

  1. Виробник пристрою

Щоб правильно підібрати маршрутизатор, який ще й прослужить довго, необхідно придивлятися до апаратів, які виготовляють перевірені бренди. Якщо вам важлива безперебійна робота в інтернеті, не варто економити та купувати вироби від сумнівних виробників. Але це не має бути основним критерієм вибору.

Навіть у невідомих компаній є гідні моделі, які працюють швидко та демонструють тривалий термін служби. При цьому у відомих виробників зустрічаються відверто невдалі або просто маркетингові рішення. Наприклад, деякі роутери можуть добре роздавати мережу лише при розміщенні у певних місцях в будинку. У інших пристроїв можуть бути проблеми з налаштуванням. Часто компанії вказують на коробках ексклюзивні функції на кшталт «прискорення ігор», але це маркетинговий прийом.

Перевагою компанії CMA є пряме постачання товарів від виробника. Наші фахівці дуже ретельно підходять до перевірки якості та питання вибору техніки. Надійними брендами, які виробляють довговічні маршрутизатори, є:

  • Netis;
  • Xiaomi;
  • TP-Link;
  • Mercusys;
  • ZTE;
  • Tecno.

Намагаючись вибрати хороший роутер, не варто орієнтуватися тільки на бренд. Звертайте особливу увагу на якісні технічні характеристики. Набагато важливіше те, як роутер справлятиметься з базовими завданнями: роздачею інтернету на велику кількість пристроїв із найменшою кількістю збоїв.

Якщо ви купуєте Wi-Fi роутер не у провайдера, налаштовувати його, найімовірніше, доведеться самостійно. Тому важливо вибирати моделі, які не потребують складного налаштування.

Варто також отримати консультацію у провайдера щодо технічної сумісності моделі з обладнанням оператора.

Після придбання роутера необхідно встановити його в приміщенні так, щоб мінімізувати перешкоди для сигналу. Бажано, щоб пристрій стояв у центрі квартири, будинку або офісу, на видному місці. Якщо при діагностиці виникли проблеми з площею покриття роутера, виключіть наступні фактори:

  1. Близькість розташування апарату до електроприладів: мікрохвильових печей, телевізорів та іншої побутової техніки.
  2. Якість сигналу сильно знижують металеві перешкоди.
  3. Апарат не повинен стояти на підлозі. Навпаки, краще закріпити його до стіни, на висоті не більше 1,5 м. Є спеціальні пристрої для кріплення маршрутизаторів на стіну.

Інтернет-магазин CMA пропонує величезний вибір гаджетів та аксесуарів, в тому числі клавіатури, комп'ютерні мишки та інші товари. Саме тут ви зможете недорого придбати і якісні Wi-Fi роутери. Отже, нашими перевагами є:

  • великий асортимент;
  • вигідні ціни;
  • гнучка система знижок;
  • оперативна доставка;
  • швидке повернення або обмін товару в разі невідповідної якості.

Вартість доставки розраховується згідно з тарифами перевізника. Аксесуари можна також забрати самостійно у Львові.

Таким чином, перед покупкою Wi-Fi роутера варто проконсультуватися зі своїм інтернет-провайдером щодо технічних характеристик пристрою. Подивіться відгуки користувачів. Слід також ретельно вивчити функціональні властивості пристроїв та підібрати максимально відповідну модель. Що стосується додаткових можливостей, тут все залежить від ваших потреб та побажань.