Зміст

  1. Що таке фітнес-браслет
  2. Що вміє робити фітнес-браслет?
  3. Навіщо потрібен фітнес-браслет?
  4. Чи дійсно фітнес-трекер здатний точно вимірювати пульс та кроки
  5. Як вибрати фітнес-браслет

 

Сучасні фітнес-браслети просто вражають уяву. Чи могли ми років 10 тому подумати, що за пару десятків доларів можна буде отримати розумний та технологічний пристрій, здатний настільки полегшити життя?! Так, сьогодні існують і більш технологічні гаджети на зразок смарт-годинників, які мають ширший функціонал, але багато людей все ж віддають перевагу саме фітнес-браслетам через те, що вони не хочуть переплачувати за непотрібні їм функції, а також прагнуть отримати девайс з високою автономністю, яку сучасні смарт-вотч не забезпечують.

Сьогодні ми детальніше поговоримо про розумні браслети, їх різноманіття і функціонал, адже розповісти тут є про що.

Що таке фітнес-браслет

Фітнес-браслет – це компактний пристрій, який має базовий набір електроніки та датчиків, що дозволяє йому виконувати доволі прості, але такі важливі для повсякдення функції. Вони під’єднуються до мобільного телефону через додаток і дають змогу зчитувати з нього певну інформацію, а також керувати деякими його функціями. Сам браслет не має інтегрованої операційної системи та використовує потужності смартфона.

Першими прототипами фітнес-браслетів можна назвати пульсометри. Вони могли рахувати кількість ударів серця, кроки та вичисляти таким чином витрату калорій людини. Мають цю функцію і сучасні пристрої, за що їх і люблять спортсмени та фізкультурники.

Згодом, у 2011 році, коли диджиталізація мобільної електроніки набула великих обертів, компанії Jawbone UP прийшла ідея інтегрувати пульсометр до екосистеми телефонів. Окрім функцій пульсометра він також міг сигналізувати свого володаря про повідомлення через вібровідгук і це було щось новеньким, тож швидко привернуло увагу. Але стати успішним продуктом цим фітнес-трекерам не судилося. Перша їх партія була просто жахливої якості: сам пристрій працював погано, батарейка в ньому сідала швидко, а водонепроникний корпус чомусь пропускав воду дуже залюбки. Згодом сторонні виробники врахували всі ці невдачі та світ побачили перші фітнес-браслети від Xiaomi та Huawei, орієнтовані на масовий ринок. 

Що вміє робити фітнес-браслет?

Функціональність фітнес-трекерів сьогодні приблизно однакова у всіх їх моделей, якщо ви обираєте пристрій відносно нової серії. За допомогою нього можна:

  • слідкувати за часом;
  • дивитись календар та погоду;
  • зчитувати повідомлення, робити на них короткі відповіді;
  • приймати або відхиляти дзвінки;
  • керувати музичним плеєром;
  • користуватися секундоміром;
  • встановлювати будильник;
  • слідкувати за частотою пульсу та кількістю кроків.

Все це є базовими потребами пересічного користувача мобільного телефона. Так, ви не можете говорити через браслет зі співрозмовником (хоча є й такі моделі), але, повірте, навіть через найдорожчі Apple Watch ніхто не балакає або робить це дуже рідко. Це незручно, неприватно, а якість звуку при цьому не сама краща. 

Фітнес-браслети не мають вбудованого динаміка, але він і не потрібен, адже за сигналізацію тут відповідає вібромотор. Він напевно сповістить вас про нові повідомлення.

Вся інформація про роботу браслета збирається у зручному фірмовому додатку від виробника девайса, який завжди доступний для безкоштовного завантаження на смартфон. Там можна побачити, скільки кроків ви пройшли за останні дні, порівняти свою фізичну активність, перевірити, як добре ви спали, адже браслет через вимірювання частоти пульсу здатний відрізняти фази сну та його тривалість.

Навіщо потрібен фітнес-браслет?

Фітнес-браслет здатний дуже полегшити життя своєму володарю. Ситуацій, коли цей девайс стане в пригоді, доволі багато. 

  1. При заняттях спортом.

Під час занять спортом дуже слушною думкою є вимірювати свій пульс, аби попередити роботу серця з надто великою інтенсивністю. Це дуже важливо для сердечних м'язів та здоров'я судинної системи. До того ж фітнес-трекер має й інші корисні при заняттях спортом функції, такі як таймер, вимір калорій, та і глянути, хто вам дзвонить, не дістаючи телефон с кишені, доволі зручно. 

  1. При туризмі.

Фітнес-трекер для туризму просто незамінна річ. По-перше, він міцний, та водонепроникний навіть без захисної плівки, тож розбити його буде майже неможливо. По-друге, ви завжди можете відстежувати пропущені повідомлення на телефоні, який лежить десь у наплічній сумці. По-третє, можна дивитись на те, скільки кроків ви пройшли, щоб оцінювати відстань та робити своєчасні привали. До того ж невеличкий екран цього простою є ідеальним кишеньковим світильником, який допоможе знайти необхідне у пітьмі в наметі. Батареї цього гаджета вистачить на весь похід, адже навіть при активному використанні фітнес-браслети здатні працювати пару тижнів без підзарядки.

  1. Для плавання.

Фітнес-трекери абсолютно водонепроникні. Хоча смартгодинники також мають цю функцію, але все ж багато людей нервують, коли беруть із собою до басейну чи водойми дорогий гаджет. Браслет же коштує зовсім недорого, а тому і користуватись ним можна сміливо. Гаджет допоможе вам отримувати повідомлення на свій телефон, який, зрозуміло, ви не можете взяти до води. Також це гарний спосіб слідкувати за часом.

  1. Для повсякденного життя.

Всі ці функції будуть доречні й поза спортзалом чи басейном. Дізнаватись час, перемикати музику або дізнаватись хто вам дзвонить буде дуже зручно в громадському транспорті, за кермом, під час прогулянки, роботи тощо. Будильник на таких пристроях також вкрай гарно виконує своє призначення.

За свою ціну цей гаджет просто не дає права сумніватись у доцільності його придбання.

Чи дійсно фітнес-трекер здатний точно вимірювати пульс та кроки

Щодо точності вимірювання пульсу фітнес-трекером, існує багато думок та фактів. Безперечно можна констатувати, що звичайний браслет за пару десятків доларів не може ефективно та стабільно зчитувати пульс. Це просто неможливо, зважаючи на технологію цього процесу, коли невеличкий фотоплетизмографічний датчик, оптичний прилад, який рахує скорочення шкіри, випускає на неї світлові промені та отримуючи через них же зворотну інформацію. Для точного виміру потрібні більш складні та комплексні прилади, які кріпляться на тіло людини у багатьох місцях. 

Фітнес-трекер може зробити приблизне вимірювання пульсу та вирахувати діапазон серцебиття. Враховуючи цю інформацію, пристрій дає такі самі приблизні дані щодо кількості спалених людиною калорій. Тобто система працює і в цілому її дані корисні, але не слід вважати, що це є медичний прилад, показникам якого можна повністю довіряти. 

Щодо крокоміра браслета, то тут все дещо краще, але все ще неточно. За підрахунок відстані, яку ви здолали, тут відповідає перевірений часом пристрій акселерометр. Він налаштований таким чином, щоб відрізняти переміщення тіла людини у просторі, а саме – кроки. Але цей пристрій не є точним і він може реагувати на їзду у транспорті, тож в кінці дня ви можете побачити якісь неймовірні цифри у десятки тисяч кроків, хоча більшу його частину ви провели статично, сидячі у пасажирському кріслі.

Як вибрати фітнес-браслет

Всі фітнес-трекери сьогодні дуже схожі за функціоналом та якістю роботи. Тож вибір можна робити лише виходячи з його дизайну, розміру дисплея ти приналежності до вашої моделі телефона. При цьому не буде нічого страшного, якщо ви купите браслет Xiaomi для смартфона Samsung або Apple – в цілому він повинен працювати стабільно та без помилок. Головне – виберіть зручний та якісний ремінець для фітнес-браслета, щоб вам було комфортно та приємно його носити.

До речі, придбати фітнес-трекери та аксесуари для них ви можете в інтернет-магазині cma.ua. Ви знайдете всі актуальні товари на сьогодні по вигідній ціні, тож зробити вибір вам буде дуже легко. Бажаємо гарних покупок!

Фотографія автора

Автор статті: Олег Іщанчин

Дата публікації: 15 березня 2023 року