Зміст

  1. Пошкодження сенсорної панелі
  2. Розбите скло зашкодить внутрішнім компонентам смартфона
  3. Потрапляння вологи всередину пристрою
  4. Що робити, якщо немає можливості замінити скло
  5. Що у сервісі повинні зробити з розбитим екраном

 

Уявити, що навіть у недорогих мобільних телефонах будуть встановлюватись технологічні дисплеї з високою роздільною здатністю, було дуже складно навіть десять років тому. Сьогодні ж екрани для телефонів Xiaomi, Samsung, Huawei та інших мобільних телефонів навіть низької цінової категорії просто вражають своєю чіткістю, яскравістю та технологічністю. Безумовно, це дуже добре, адже будь-яка людина має доступ до споживання контенту у відмінній якості.

Це своєю чергою спричинило іншу проблему, а саме – складність та вартість ремонту дисплеїв. Відтепер заміна екрана може коштувати навіть більше, ніж половина вартості пристрою. Це спричинено технологією їх виробництва та монтажу, адже дисплей є невіддільною частиною інших компонентів смартфона та нерозривно з ними пов'язаний. Через це навіть використання девайса із розбитим, але все ще справним екраном, може мати сумні наслідки. Про них ми сьогодні й поговоримо.

Пошкодження сенсорної панелі

Сучасні ємнісні екрани зазвичай мають вбудовану сенсорну панель, тобто тачскрін. Тачскрін відповідає за реєстрацію натискань та передачу інформації до системи управління телефоном, тобто від його належної роботи залежить, чи зможе користувач взаємодіяти з пристроєм. 

Розбитий екран зовсім не означає вихід з ладу сенсорної панелі. Дисплей може продовжувати реагувати на натискання, але робити це гірше і гірше. Уникнути заміни тачскріна ви не зможете – сучасні ємнісні екрани телефонів Lenovo, Xiaomi, OnePlus, як ми вже зазначили, мають вбудовану сенсорну панель. Зроблено це не через жагу виробників до наживи, а через конструктивні особливості технології роботи таких дисплеїв. Тож, коли прийде час заміни дисплея, з ймовірністю 99% мінятись буде і тачскрін, незалежно від того, працює він чи ні.

Головна проблема в цьому випадку полягає у тому, що при розбитому склі сенсор може перестати працювати коли завгодно і, як показує практика, зробить він це в найневідповідніший момент. Чи хочете ви ризикувати?

Розбите скло зашкодить внутрішнім компонентам смартфона

Цілісність скла, як і інших елементів корпуса смартфона, забезпечує нормальне положення всіх його внутрішніх компонентів. Якщо ж дисплей розбитий і сталася значна деформація пристрою, то це може означати, що прямо зараз йде зайве механічне навантаження на:

  • процесор;
  • акумуляторну батарею;
  • компоненти зв'язку;
  • материнську плату;
  • роз’єми тощо.

Тобто, нехтуючи ремонтом скла, ви наражаєте на небезпеку інші компоненти телефона, деякі з яких, такі як материнська плата, дуже дорогі та складні у заміні. Подібна ситуація може виникнути при майже будь-якому значущому пошкодженні екрана, тому що сучасні смартфони – це вкрай компактно начинені електронікою пристрої, всередині яких немає куди й голку просунути.

Потрапляння вологи всередину пристрою

Волога є найбільш небезпечним ворогом будь-якої електроніки. Ціле скло та корпус пристрою забезпечує його відносну герметичність, тоді як навіть малесенькі тріщини її значно порушують. Навіть мінімальна кількість вологи, яка потрапить всередину мобільного телефона, призведе до невідворотних процесів виходу з ладу його внутрішніх компонентів через корозію та коротке замикання. 

Можна подумати, що потрапляння води в середину корпусу легко уникнути, якщо не використовувати телефон під дощем або не брати його із собою до ванни. Повірте, повністю ізолювати гаджет від неї вам не вдасться і рано чи пізно якась кількість вологи все-таки потрапить в телефон, доб’є матрицю та виведе з ладу його материнську плату.

Що робити, якщо немає можливості замінити скло

Виходячи з усього вищесказаного, замінити дисплей на телефоні Samsung, Apple, Xiaomi чи будь-якому іншому девайсі слід негайно, як тільки несправність сталася, при чому незалежно від ступеня пошкодження. Але що робити, якщо наразі такої можливості немає? Наприклад, треба чекати, поки екран прийде звідти, звідки його замовили, ви знаходитесь за кордоном, де це зробити дуже дорого, на відпочинку, або ж у вас просто немає зараз для цього фінансової можливості? В такому випадку радимо звернутись до одного з двох лайфхаків.

  1. Наклейте захисну плівку.

Навіть якщо ви знаходитесь в іншій країні, купити захисну плівку ви зможете без проблем, адже продається вона будь-де і коштує небагато. Наклеїти її можна самотужки як-небудь, бо це тимчасова міра, головне завдання якої – захистити телефон від потрапляння всередину вологи. Якщо захисна плівка на матриці вже була та екран розбився під нею, то ні в якому випадку не знімайте мембрану. Хай вона залишається аж до того моменту, коли ви будете міняти дисплей. Це захистить внутрішні компоненти від корозії та замикання, спричинених контактом з вологою.

  1. Помістіть смартфон у водонепроникний чохол.

Водонепроникні чохли також доволі просто купити в будь-якому магазині. Це такі невеликі прозорі кишені, що мають герметичну застібку. Телефон можна покласти в такий кейс та користуватись ним якийсь час не боячись, що пил або волога потраплять в середину. У крайньому разі замість водонепроникного чохла ви можете використати звичайний поліетиленовий або вакуумний пакет для їжі з гриперами. 

Також дотримуйтесь наступних рекомендацій щодо використання телефона, якщо на ньому був розбитий екран:

  • Мінімізуйте використання смартфона. Якщо є можливість, взагалі вимкніть девайс.
  • Носіть телефон обережно в руках, не кладіть його до кишені чи до сумки з іншими речами, щоб уникнути зайвого механічного навантаження на внутрішні компоненти.
  • Не беріть телефон із собою на прогулянку, а також до ванної кімнати чи туалету.

Чим швидше ви поміняєте екран, тим краще для телефона. 

Що у сервісі повинні зробити з розбитим екраном

Заміна екрана у сервісі – це окрема тема розмови. На жаль, дуже багато майстрів користуються відсутністю знань у людей про особливості ремонту мобільних телефонів, тож наживаються на цій роботі та ставляться до неї недбало. Зрештою, спеціаліст повинен:

  1. Оцінити ступінь пошкодження.

Якщо ви бачите, що пошкоджена лише поверхня екрана, а матриця не зачеплена, то можна відбутись легким переляком, бо заміні буде підлягати лише скло. Все дуже залежить від моделі пристрою. В деяких телефонах це два компоненти, а в деяких – єдине ціле. Тож, перед тим як йти до майстра, почитайте про екран свого гаджета в інтернеті. Також слід попередньо зайти у два-три сервіси та перепитати щодо процедури заміни у різних майстрів.

  1. Запропонувати тип дисплея.

Розбитий екран можна замінити як оригінальною деталлю, так і копією. Тут все впирається в гроші. Надійніше взяти оригінал, але іноді він коштує в декілька разів дорожче репліки, яка до того ж може не поступатися йому в якості. 

  1. Назвати вартість роботи.

Вартість заміни дисплея, якщо всі інші функції телефона досі справні, визначити доволі легко і будь-який добропорядний майстер це зробить перед тим, як виконати роботу, а не після. 

Також краще замовити екран самотужки – так ви скоріш за все зможете знайти його дешевше, ніж це зробить майстер. Радимо купувати запчастини для мобільних телефонів та іншої техніки у cma.ua. Чому? Вам все стане зрозуміло, коли побачите наші ціни та асортимент. Оригінальні та висококласні копії будь-яких деталей для нових та не дуже моделей девайсів завжди в наявності та готові до відправки. Бажаємо приємних покупок!

Фотографія автора

Автор статті: Олег Іщанчин

Дата публікації: 02 березня 2023 року