Зміст

 

Бездротова зарядка все більше витісняє стандартні зарядні пристрої для телефонів. Це безумовно зручно та цікаво з точки зору користувача. Але чи можна стверджувати, що технологія Qi Wireless витісняє або у найближчому майбутньому витіснить класичну дротову зарядку? Розберімось у цьому питанні.

Як працює бездротова зарядка

Принцип роботи бездротової зарядки є не новим. Ще в 1894 році Нікола Тесла продемонстрував здатність струму проходити через повітря, коли без використання проводів запалив фосфорну лампу розжарювання в лабораторії на П'ятій авеню в Нью-Йорку. Реалізовано це було за допомогою електродинамічної індукції, тобто через бездротову резонансну взаємоіндукцію. В основі Qi Wireless лежить саме ця технологія.

Бездротова зарядка, якщо говорити конкретніше, працює наступним чином: енергія передається через одну індукційну котушку з мідного дроту до іншої. Перша котушка знаходиться безпосередньо у зарядному пристрої, а друга – в телефоні. Змінний струм генерує електромагнітне поле, яке, проходячи через випрямляч, перетворюються у постійний струм та заряджає акумулятор. Таким чином можна живити батареї на:

  • смартфонах;
  • фітнес-браслетах;
  • смартгодинниках;
  • навушниках;
  • зубних щітках тощо.

Фактично, адаптувати Qi Wireless можна для будь-якого автономного приладу, якщо це потрібно з точки зору зручності користування ним.

Переваги бездротової зарядки

Тепер поговорімо про переваги бездротової зарядки. Чому вона стала такою популярною і всі сучасні телефони (принаймні субфлагмани та флагмани) мають цю технологію.

  1. Зручність використання.

Щоб почати заряджати гаджет, потрібно просто покласти його на магнітну підставку. Це дозволяє підтримувати високий рівень зарядки весь день, якщо аксесуар знаходиться, наприклад, на вашому робочому місці. 

  1. Сумісність.

Різноманітні адаптери та перехідники повинні бути у кожному домі, адже можуть знадобитися дуже зненацька. Та для бездротової зарядки вони не потрібні зовсім. Забудьте про проблему сумісності. Ви можете заряджати будь-який сучасний телефон, навушники, смартгодинники й для цього вам не потрібні безліч різноманітних проводів. До того ж ви завжди можете запропонувати підзарядити гаджети гостям, які не брали із собою зарядку.

  1. Довговічність.

Безпровідні зарядки працюють доволі довго, бо в них просто нема чому ламатися. Провід не перекручується, роз’єми не розхитуються, гніздо девайса не псується. Відсутність дефектів дорівнює довга та надійна робота.

  1. Безпека.

Безпека, в першу чергу, для смартфона. Гаджет захищений від перепаду напруг, тобто ніколи не згорить, якщо в електромережі виникне якийсь збій. Це дуже важливо особливо зараз, коли в Україні існує серйозна проблема з енергопостачанням. 

  1. Можливість використання аксесуарів.

Деякі телефони мають лише один роз’єм, тож, якщо ви слухаєте музику через дротову гарнітуру, то зарядити девайс ніяк не вийде. Бездротова зарядка ж не займає ніяких гнізд, тож ви можете завжди використовувати гаджет як вам потрібно. 

Деякі люди вважають, що бездротові станції шкідливі, адже випромінюють електричний струм у повітря та нібито створюють небажане магнітне поле. Насправді дана інформація не має ніякого сенсу, адже це робить будь-яка техніка, як то мікрохвильовка, телевізор, комп'ютер і ніякої шкоди людині це не наносить. До того ж довжина електромагнітних хвиль буде складати декілька сантиметрів, тож ви не будете відчувати жодного впливу зарядки.

Недоліки бездротової зарядки

Звичайно, якби бездротова зарядка мала лише тільки переваги, то всі б уже давно безальтернативно на неї перешли. На жаль це не так і недоліків у неї доволі багато.

  1. Складність використання телефона, коли він на зарядці.

Зрозуміло, що ви можете серфити інтернет і навіть писати друзям в месенджери, але робити це буде доволі незручно, бо ж корпус телефона повинен лежати на базі. По тій самій причині ви не зможете обперти гаджет об щось або встановити його на підставку, щоб переглянути якесь відео під час обіду.

  1. Швидкість зарядки.

Сучасні потужні дротові зарядки можуть заряджати телефони до 100% мало не за 20 хвилин. Так, існують і доволі швидкі бездротові зарядні пристрої, але все одно вони програють заряджанню через кабель по часу приблизно вдвічі. Це доволі незручно, якщо ви постійно користуєтесь девайсом і не маєте змоги залишити його на годину чи дві.

  1. Додаткові витрати.

Бездротові зарядки не йдуть у стандартному комплекті телефона, а їх вартість, особливо якісних та потужних моделей, доволі висока. Якщо кабель та блок живлення є в кожному домі або ж його можна купити за 5–10 доларів, то ось бездротові зарядки коштують мінімум втричі дорожче, а це вже доволі відчутні додаткові витрати.

  1. Потреба у спеціальному чохлі.

Далеко не у всіх чохлах телефон заряджається як слід. Для багатьох з них потрібна спеціальна модель кейса, яка підтримує технологію Qi Wireless, а це ще додаткові витрати. Постійно ж знімати футляр, щоб підзарядити пристрій, доволі незручно.

Також слід зазначити, що при бездротовій зарядці втрата енергії більше, ніж при дротовій, і вся «зайва» електрика перетворюється в тепло. Тобто, якщо ваш апарат добре гріється при роботі сам по собі, ви знаходитесь у жаркому приміщенні та використовуєте гаджет під час заряджання (для перегляду подкастів фоном або розмовляєте через телефон), то чекайте дуже серйозного нагрівання його корпусу, що погано позначиться на стані акумулятора і може викликати дефекти у роботі смартфона в цілому.

Висновки. Чи потрібно купувати бездротову зарядну станцію?

Підбиваємо підсумки. Чи потрібна вам бездротова зарядка прямо зараз, зважаючи на таку велику кількість мінусів? Бачите, цей аксесуар не можна однозначно назвати обов'язковим для всіх і кожного, як не дотягує він і до основного пристрою для заряджання телефону. Проте девайс безумовно зручний та приємний у використанні. Тож, якщо ви багато працюєте за комп'ютером, то радимо звернути увагу на бездротову зарядку.

Також бездротова зарядка стане в пригоді людям, які мають безліч гаджетів і постійно їх використовують: навушники, смартгодинники, планшети тощо. Постійно заряджати їх усі через дріт дещо втомлює. У будь-якому випадку, це універсальний аксесуар, який обов'язково знадобиться якщо не сьогодні, так завтра, тож купити його не буде пустим марнуванням грошей і ми скоріш радимо вам це зробити, ніж відмовляємо.

Фотографія автора

Автор статті: Олег Іщанчин

Дата публікації: 12 лютого 2023 року