Зміст

  1. Плюси та мінуси стекол і плівки для смартфона
  2. Що краще захисне скло або плівка?
  3. Види та типи захисного скла або плівки для телефону

 

Захист екрану смартфона відіграє важливу роль для будь-якого користувача мобільного пристрою. Вартість смартфонів часто перевищує кілька прожиткових мінімумів для окремих міст і областей і це означає, що заміна скла на такому смартфоні також коштуватиме пристойних грошей. Таким чином, захист екрану гаджета сьогодні потрібен практично кожному. Ринок аксесуарів для подібних пристроїв постійно розширюється і модифікується. Сьогодні покупцям пропонується два види захисту: захисне скло і спеціальна плівка. У даній статті ми спробуємо зрозуміти, що краще захисна плівка або скло?

Плюси та мінуси стекол і плівки для смартфона

Плівка для смартфона — універсальна річ. Найчастіше покупці вибирають її через демократичну ціну, проте вартість виробу має розкид за ціною. Плівку з мінімальним набором властивостей можна придбати за вартістю близько 20 гривень, а ось плівка, що скорочує кут огляду обійдеться приблизно в 200 гривень або дорожче.

Плюси захисної плівки полягають в:

  • надійний захист екрану телефону від подряпин і тріщин;
  • невеликій висоті, так як вона не додає зайві мм товщині смартфона, виглядає акуратно і практично непомітно на екрані;
  • невеликій вартості, як вже було зазначено, її можна придбати за вартістю всього 20 гривень.

Недоліки захисної плівки:

  • її важко наклеїти рівно і без бульбашок повітря на екрані;
  • вона не витримує великі навантаження і не врятує екран від руйнування при падінні або впливі великої ваги.

Як показує практика, захисне скло покупці вибирають частіше. І така популярність звичайно криється в наборі позитивних якостей. Ось основні з них:

  1. Надійно захищає екран при падінні, ударах;
  2. Відрізняється високою міцністю, інертністю;
  3. Сучасні стекла покривають спеціальним протимасляним препаратом, тому бруд і відбитки рук на поверхні практично непомітні;
  4. Скло не спотворює картинку;
  5. Наклеїти його на екран будь-який покупець може самостійно.

Однак є у цього матеріалу і мінуси, серед яких збільшення габаритів (товщини) телефону і дорожнеча.

Що краще захисне скло або плівка?

Тепер, коли ми розглянули переваги та недоліки кожного матеріалу, можна легко зробити висновки про те, чим відрізняється плівка від захисного скла. Плівка, звичайно ж, м'якше скла, вона легка, лягати на екран і не змінює його габарити, але може спотворювати зображення. Захистити екран вона здатна тільки від подряпин і відколів. При значних впливах, ударах і падіннях скло краще захищає екран, воно приймає весь удар на себе, залишаючи екран телефону цілим.

Види та типи захисного скла або плівки для телефону

Виробники створюють захисний матеріал для смартфона не завжди на основі скла. Нові багатошарові полімерні матеріали не поступаються за якістю склу, але при цьому при сильних ударах вони не розколюються. Однак є тут один невеликий, але істотний нюанс. Велику ступінь прозорості мають тільки розчини певних полімерів, виробництво яких пов'язане з серйозними витратами. Тому в якості захисту на смартфон використовуються більш дешеві полімери, що спотворюють первозданні кольори на екрані. Скло, як і раніше, безумовний лідер по пропусканню кольору і світла. Знаючи, чим відрізняється плівка від захисного скла, розберемося в різновидах кожного матеріалу.

Для екранів смартфона сьогодні випускаються два різновиди таких стекол:

  • 3D скла. Ці моделі застосовуються для смартфонів, екран яких закруглений. Таке скло не може забезпечити повний захист безрамковий екранів, які за останні кілька років активно захопили ринок.
  • 5D скла. Володіють більшою твердістю, надійніше захищає екран телефону від різного виду пошкоджень, застосовуються в основному для екранів більш досконалих моделей сучасних смартфонів.

Захисна плівка для смартфона першою потрапила в ужиток рядових покупців. Тому вона отримала серйозний розвиток, розробники намагалися усунути її дефекти всіма можливими способами. В результаті наполегливої праці і впровадження нових розробок народилося чотири основних види плівки, якими і донині користується велика кількість людей.

Фахівці розрізняють матову, глянсову, поліуретанову і гідрогелеву плівку. В кожному окремому випадку застосовується відповідний виріб. Одна плівка робить зображення більш контрастним, інша утримується на екрані за рахунок статичної сили. Остання властивість дуже зручна, і дозволяє змінювати плівку швидко і без особливих зусиль. Важливим плюсом можна вважати також відсутність клею на поверхні екрана.

Фотографія автора

Автор статті: Олег Іщанчин

Дата публікації: 18 листопада 2019 року